Głosowanie na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za 2021 rok - Maszyna do opowiadania - Joanna W. Gajzler

wtorek, 15 lutego 2022

Głosowanie na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za 2021 rok


Ruszyła już możliwość zgłaszania nominacji do Nagrody Literackiej Fandomu im. Janusza A. Zajdla za 2021 rok! Zgłosić można 5 powieści oraz 5 opowiadań, które ukazały się w 2021 roku. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród literackich dla utworów fantastycznych. Jak wiecie, w zeszłym roku nakładem Wydawnictwa LIRA ukazała się moja debiutancka powieść: „Bóg Maszyna”, a także opowiadanie ze świata Boga Maszyny „Prawdziwy Animaturg” w Magazynie Biały Kruk. Jeśli podobał się wam którykolwiek z tych utworów, byłabym zaszczycona, gdybyście zechcieli oddać na nie głos!


W tej chwili odbywa się zgłaszanie nominacji w formie głosowania. Głos można oddać na stronie www.zajdel.art.pl/nominacje. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 5 powieści i 5 opowiadań, do 30 kwietnia 2022 roku. Te utwory, które zbiorą najwięcej głosów, otrzymają oficjalną NOMINACJĘ, a następnie odbędzie się głosowanie, które wyłoni po jednym zwycięzcy za powieść i opowiadanie. Wyczerpujących informacji w zakresie nagrody, głosowania i zakwalifikowanych utworów udziela inicjatywa Zew Zajdla, którą polecam się zainteresować celem rozwiania wszelkich wątpliwości. 😉


„Bóg Maszyna” to powieść, którą uważam za swoje magnum opus. Mogę pisać dalej, mogę pisać inaczej, mogę pisać lepiej - ale żadna inna opowieść nie będzie tak bliska mojemu sercu, jak historia Tagarda - młodego wynalazcy, którego ambicje zaczynają przerastać jego samego. Możliwość podzielenia się nią z innymi to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przytrafiły mi się w życiu. Za każdym razem, gdy słyszę, że moja powieść kogoś poruszyła, nie wiem, co powiedzieć, bo tak bardzo nierealne mi się to wydaje i tak bardzo jestem szczęśliwa. Nie łudzę się, że stanę na jakimkolwiek podium, ale jeśli „Bóg Maszyna” (lub opowiadanie „Prawdziwy Animaturg”) wzbudził w tobie pozytywne uczucia, będę dozgonnie wdzięczna za oddanie na niego głosu.


Rozważcie zatem, jakie utwory fantastyczne chcielibyście nominować - macie czas do 30 kwietnia. Zapraszam!

Brak komentarzy: